Belka
Czwartek, 15 Listopada 2018   imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar w piwnicy bloku na ul. 11 Listopada w Mogilnie

Data publikacji: 2018-10-28, Data modyfikacji: 2018-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
27 października 2018r (sobota) ok. godz. 22:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze śmieci w piwnicy bloku na ul. 22 Stycznia w Mogilnie. Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie na klatce schodowej oraz w piwnicy budynku wielorodzinnego. Osoba zgłaszająca przebywała na zewnątrz budynku. Poinformowała przybyłe zastępy o prawdopodobnym miejscu powstania pożaru. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie, wprowadzeniu roty z prądem wody, oraz drugiej roty z kamerą termowizyjną w celu lokalizacji pożaru. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Po zlokalizowaniu źródła ognia w jednym z pomieszczeń podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci. Jednocześnie prowadzono wentylację klatki schodowej w celu zabezpieczenia drogi ewakuacji. Podczas prowadzonych działań ewakuowano z budynku 28 osób. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony oraz sprawdzony wykrywaczem wielogazowym w celu wykrycia gazów niebezpiecznych. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Gazowe sprawdziło szczelność instalacji gazowej w obiekcie. Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Gazowe, Zarządca budynku. Działania zastępów trwały ok. 2h. Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Pełna treść wiadomości na: pspmogilno.pl/wordpress/?p=7048
pspmogilno.pl, Źródło artykułu: pspmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola