Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar w budynku wielorodzinnym w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

Data publikacji: 2018-11-04, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
4 listopada 2018r (niedziela) ok. godz. 01:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu budynku wielorodzinnego w Kwieciszewie (gm. Mogilno). Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i SLRT z OSP Gębice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano duże zadymienie w jednym z mieszkań na parterze w budynku wielorodzinnym. Wewnątrz zamkniętego mieszkania, w strefie zadymienia znajdowała się jedna osoba. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na wejściu do mieszkania przez okno. Rota ewakuowała mężczyznę na zewnątrz pomieszczenia. Po wyniesieniu poszkodowanego mężczyzny w miejsce bezpieczne, stwierdzono u niego brak oddechu i tętna – rozpoczęto RKO i kontynuowano je do momentu przekazania przybyłemu Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych poszkodowanemu. Równocześnie przeprowadzono ewakuację mieszkańców z całego budynku wielorodzinnego na czas prowadzenia działań gaśniczych (9 osób w tym jedno dziecko), odłączono zasilanie elektryczne w mieszkaniu, podano jeden prąd wody na palące się przedmioty wewnątrz pomieszczenia, oddymiono budynek. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń w budynku na zawartość tlenku węgla (po przewietrzeniu budynku urządzenie nie wskazało tlenku węgla) zdecydowano o powrocie mieszkańców do swoich mieszkań. Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Technik Policji, Pogotowie Ratunkowe, Wicestrosta Mogileński, Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie, Zastępca Dowódcy JRG w Mogilnie, Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Mogileńskie Domy. Ostatni zastęp wrócił do bazy po ok. 3,5h. Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)

Pełna treść wiadomości na: pspmogilno.pl/wordpress/?p=7055
pspmogilno.pl, Źródło artykułu: pspmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola