Belka
Czwartek, 15 Listopada 2018   imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar stodoły w Białych Błotach (gm. Dąbrowa)

Data publikacji: 2018-10-21, Data modyfikacji: 2018-10-21
A A AWydrukDrukuj  
 
20 października 2018r (sobota) ok. godz. 01:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Białe Błota (gm. Dąbrowa). Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa, GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo, GCBA 5/35 z OSP Strzelno, GCBA 5/32 z OSP Gębice, oraz w ramach pomocy sąsiedzkiej GCBA 5/32 z OSP Piechcin i GCBA 5/35 z OSP Barcin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano drewnianą stodołę pokrytą eternitem, całkowicie objętą ogniem. Właściciel przed przybyciem zastępów straży pożarnej wyjechał ze stodoły ciągnikiem i odciągnął od palącej się stodoły kombajn zbożowy. Miejsce akcji zabezpieczono. W pierwszej fazie działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie – jeden na pobliski budynek mieszkalny a drugi na znajdującą się w pobliżu oborę. Po przybyciu następnych jednostek rozpoczęto podawanie prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz znajdującą się w niej słomę, drewno, przyczepy ze zbożem i kukurydzą oraz maszyny rolnicze i urządzenia elektryczne. Równocześnie z działaniami gaśniczymi udzielano wsparcia psychicznego właścicielce będącej w silnym stresie pod wpływem zdarzenia. Przybyłe na miejsce pogotowie po przebadaniu kobiety zabrało ją do szpitala na obserwację. Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Wójt Gminy Dąbrowa. Ostatni zastęp wrócił do bazy po ok. 7h. Zdjęcia: JRG Mogilno

Pełna treść wiadomości na: pspmogilno.pl/wordpress/?p=7021
pspmogilno.pl, Źródło artykułu: pspmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola