Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

NOWA FORMA WSPARCIA DLA OSÓB DO 30 ROKU ŻYCIA

Data publikacji: 2016-02-02, Data modyfikacji: 2017-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Refundacja kosztów zatrudnienia skierowanych bezrobotnych w wieku do 30 roku życiaPowiatowy Urząd Pracy w Mogilnie informuje, że od 01.02.2016 r. pracodawcy oraz przedsiębiorcy mogą ubiegać się w tut. urzędzie o skorzystać z nowego instrumentu, w ramach którego Starosta przez okres 12 miesięcy zrefunduje część kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne za zatrudnionych bezrobotnych do 30. roku życia. Refundacja dokonywana będzie w wysokości 1600 zł. + składki na ubezpieczenia społeczne od refundowanej kwoty za jedną osobę, za jeden miesiąc. Starosta nie może zawrzeć umowy z pracodawcą, u którego w okresie ostatnich 6 miesięcy przed złożeniem wniosku nastąpiło zmniejszenie zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Pracodawca lub przedsiębiorca są obowiązani, stosownie do zawartej umowy, do utrzymania zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy skierowanego bezrobotnego przez okres, za który dokonywana jest refundacja oraz przez okres kolejnych 12 miesięcy po zakończeniu tej refundacji. Nowa refundacja będzie udzielana zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.Koszty realizacji nowego instrumentu w latach 2016-2018 finansowane będą ze środków Funduszu Pracy. Na jego finansowanie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie przeznaczono ogółem kwotę 6 783 600,00 zł, z czego w 2016 roku kwotę 1 696 000,00 zł i po 2 543 800,00 zł w roku 2017 i 2018.Szczegółowych informacji udziela: Paulina Rutkowska; Pośrednik pracy - stażysta, Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Mogilnie, pok. 8, tel. 52 318 67 30; e-mail: paulinak@pupmogilno.plWniosek do pobrania.

Pełna treść wiadomości na: http://www.pupmogilno.pl/news.php?readmore=698
pupmogilno.pl, Źródło artykułu: pupmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola