Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mogilno 3

 
Kolejna relacja o sposobie traktowania członków przez władze i organa Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy. Brak właściwej realizacji praw członkowskich, wybiórcze traktowanie przepisów statutu PZŁ i przepisów ustawowych sprawia, że coraz częściej okazywane jest niezadowolenie z monopolistycznej roli, jaką dzierży PZŁ swobodnie dysponując prawem do polowania. Coraz częściej okazuje się, że ustawowe (państwowe) prawo do wykonywania nabyte w drodze egzaminów państwowych zabierane jest lub ograniczane przez stowarzyszenie, które twierdzi, że przynależność do niego jest dobrowolna. Dobrowolność ta polega na tym, że nie należąc do PZŁ nie można realizować posiadanych uprawnień państwowych. Ta paradoksalna sytuacja wykorzystywana jest do umacniania się na intratnych stanowiskach osób skazanych prawomocnymi wyrokami za przestępstwa kryminalne a polowania zagrabione zostają dla wąskiej "swojej" grupy myśliwych.

 


Stanisław Pawluk
 
Data pliku video: 2012-09-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola