Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolizja samochodu osobowego i ciężarowego w Strzelnie

Data publikacji: 2018-12-24, Data modyfikacji: 2018-12-24
A A AWydrukDrukuj  
 
22 grudnia 2018r (sobota) ok. godz. 03:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i ciężarowego w Strzelnie. Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GCBA 5/35 i GBA 2,5/25 z OSP Strzelno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym zderzeniu oddalone od siebie na około 50m (samochodem osobowym Toyota  – podróżowały 4 osoby; samochodem ciężarowym Mercedes z naczepą – podróżowały 2 osoby). Osoba postronna udzielała pomocy jednej z osób poszkodowanych z samochodu osobowego, która znajdowała się poza pojazdem. Pozostali podróżujący pojazdami znajdowali się wewnątrz swoich pojazdów. Droga krajowa zablokowana. Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy dwóm pasażerkom z samochodu osobowego przez ratowników OSP Strzelno, które uskarżały się na bóle klatki piersiowej, kręgosłupa oraz szyi. Po przybyciu zespołu karetki Pogotowia Ratunkowego przekazano poszkodowane ratownikom medycznym (dwie osoby zostały zabrane do szpitala). Pozostałe osoby odmówiły pomocy lekarskiej i pozostały na miejscu zdarzenia. Podczas w/wym. działań rozłączono instalację elektryczną oraz gazową w Toyocie oraz sprawdzono pozostałe instalacje w pojazdach pod kątem wycieków. Podczas prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy Policji oświetlono teren akcji, następnie przestawiono samochód osobowy w celu udrożniania jednego pasa ruchu. Usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Działania zastępów trwały ok. 3h 20min. Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa. Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Strzelno  

Pełna treść wiadomości na: pspmogilno.pl/wordpress/?p=7212
pspmogilno.pl, Źródło artykułu: pspmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola