Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cykl pogadanek w związku z kampanią profilaktyczną MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji: 2018-07-20, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 04.07.2018 r., 10.07.2018 r., 17.07.2018 r. i 20.07.2018 r. w na terenie obozowiska harcerskiego w Chałupskach (gm. Mogilno) strażacy przeprowadzili cykl pogadanek edukacyjnych dla uczestników turnusów harcerskich. W trakcie wizyt nawiązano do kampanii społecznej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Liczba uczestników poszczególnych turnusów to: I turnus – 65 osób II turnus – 68 osób, III turnus – 55 osób, IV turnus – 50 osób w wieku 10 – 16 lat, oprócz tego pięciu opiekunów. W trakcie wizyt omówiono zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem i profilaktyką pożarową, m.in. bezpieczny wypoczynek nad wodą, informacje dotyczące używania numerów alarmowych, itp. Strażacy opowiadali również na czym polega ich trudna, ale satysfakcjonująca praca. W trakcie spotkań omawiano metody postępowania na wypadek zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu z uwzględnieniem zjawisk szczególnie niebezpiecznych tj: gwałtownych burz i silnych porywów wiatru, powodzi. Przypomniano najmłodszym, że wielu tragedii, do których każdego roku dochodzi nad wodą można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu będącego na wyposażeniu pojazdu biorącego udział w pokazach oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej. Chętni mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 20.07.2018 r. dodatkowo odbyły się pokazy ratownictwa wodnego. Zdjęcia: KP PSP Mogilno

Pełna treść wiadomości na: pspmogilno.pl/wordpress/?p=6832
pspmogilno.pl, Źródło artykułu: pspmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola