Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Briefing prasowy w związku z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 08.11.2018r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odbył się briefing prasowy w związku z ogólnopolską kampanią „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie bryg. Radosław Gałczyński, który przywitał przybyłych gości i przedstawił cele spotkania. W naradzie uczestniczyli reporterzy Gazety Pomorskiej i portalu cmg24.pl. Kampania „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” ma na celu uświadomienie społeczeństwu zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz sposobach jak się przed nim uchronić. Jednym z rozwiązań jest zakup dobrej czujki tlenku węgla. Koszt takiego certyfikowanego urządzenia to około 120zł, a czas eksploatacji to nawet 10lat. Biorąc pod uwagę korzyści płynące z używania czujki, nie jest do duży koszt a może uratować zdrowie i życie. Mogileńskim strażakom znane są przypadki, gdzie tego typu urządzenie zaalarmowało mieszkańców i w ich opinii ocaliło ich życie. Przedstawiciele komendy omówili także sposób działania czujek tlenku węgla i dymu. Podczas spotkania przedstawiono wymagania techniczne, jakie powinny mieć budynki wielorodzinne i jednorodzinne. Podkreślono spełnienia obowiązku przeprowadzania okresowych kontroli a także sprawdzania stanu technicznego przewodów kominowych i instalacji gazowych. Głównym źródłem zatruć tlenkiem węgla jest niesprawność przewodów kominowych – dymowych i wentylacyjnych. Niestety część mieszkańców zasłania kratki wentylacyjne – niby celem oszczędności na ogrzewaniu, co powoduje że zakłóca się prawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacji. Mogileńscy strażacy podczas interwencji często spotykają się ze stwierdzeniem, że w danym budynku „nie czuć czadu”. Przypominamy. Czadu – tlenku węgla – nie czuć, nie widać, nie słychać. Tlenek węgla to „cichy zabójca”. Oprócz czujek tlenku węgla warto także zainwestować czujki dymu, które załączą się podczas pożaru. Pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla to zawroty głowy. Przebywając w pomieszczeniu, w którym ulatnia się tlenek węgla człowiek jest osłabiony, ma bóle głowy, przyspieszoną akcję serca, duszności, jest senny. Zalecamy aby szybko przewietrzyć mieszkanie, wezwać strażaków, a w przypadku budynków wielorodzinnych – poinformować także sąsiadów, gdyż gaz ten może przenikać do innych mieszkań. Podsumowując – czujka tlenku węgla to stosunkowo mała inwestycja w duże bezpieczeństwo. Zdjęcia: KP PSP Mogilno  

Pełna treść wiadomości na: pspmogilno.pl/wordpress/?p=7073
pspmogilno.pl, Źródło artykułu: pspmogilno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  mogileński

  Powiat mogileński – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibą jest Mogilno. Zaliczamy do niego gminy Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie oraz miasta Mogilno i Strzelno.

  Ze względu na walory przyrodnicze, okolica ta jest chętnie odwiedzana i chwalona za możliwość odpoczynku na łonie natury, ale nie tylko. Zwiedzający uznają za główny cel wycieczek mogileński zespół pobenedyktyński., będący przykładem architektury romańskiej. Ponadto do dyspozycji przyjezdnych są przepiękne jeziora i szlaki rowerowe, co jest kolejnym powodem do przybycia w te rejony.

  Do powiatu można się dostać drogami krajowymi nr 15, 25, 62 oraz wojewódzkimi nr 254, 255, 262.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola